Jak Znaleźć tanio hotel – pakiet zasad

Wytrawni podróżnicy często mają pomysł, jak otrzymać bardzo dobra promocję pokoju w hotelu. Zacznij robić to co oni i nie przepłacaj.

Po pierwsze jeżeli nastawiasz się na poszukiwanie okazji, to możesz śledzić pojawiające si propozycje na booking.com czy hrs.com. Przeważnie takie promocyjne oferty będą na maksymalnie kilka dni i szybko znikają, lecz upolować można rabat do pięćdziesięciu procent a czasem i dużo więcej. Szczególnie w dzień roboczy poza miastami (przykładowo mieliśmy dwuosobowy pokój w bardzo nowoczesnym hotelu na Mazurach SPA Marina Club za 90zł – mniej niż połowa standardowej ceny) albo w czasie weekendów w miastach (czterogwiazdkowe hotele typu Sobieski czy Radisson za około 150 zł za pokój – również polowa standardowej ceny).
Druga kluczowa sugestia. Jeżeli będziesz szukał niskiej ceny, to pamiętaj żeby w żadnym wypadku nie zamawiać hotelu po dotarciu na miejsce w recepcji. W takiej sytuacji otrzymuje się już cenę z tablicy cennikowej nad ladą – bowiem hotel ma świadomość, że najprawdopodobniej wtedy już nie pojedziesz w inne miejsce szukać lepszej okazji. Ten sam hotel przy internetowych rezerwacjach lub rozmaitych wyszukiwarkach typu hotele.pl przeważnie będzie miał ceny na poziomie 50-70% tego co w cenniku.
Pamiętaj wreszcie, że cena noclegu bardzo zależy od dnia tygodnia. W większych miastach znacznie taniej jest w weekendy (można np zwiedzać wtedy Warszawę czy Wrocław) a poza miastem w czasie tygodnia (i przy okazji będzie także puściej). Jeśli będzie miał taką możliwość tak ustalać wyjazdy to zaoszczędzisz niekiedy i połowę ceny pobytu. Wyjątek to chyba Kraków, tu cały czas hotele są praktycznie pełne. Zapewne podobnie ma Gdańsk.
Teraz zasada dla miłośników komfortu. Jeżeli ktoś będzie szukał dobrych cen w luksusowych obiektach to chyba najlepszą zasadą będzie wtedy: wybierać się do nowo-otwartych. Zawsze będą one dawać kilka pierwszych miesięcy funkcjonowania naprawdę duże rabaty aby zdobywać popularność. A w zasadzie w każdym miesiącu gdzieś na terenie Polski otwierany jest jakiś nowy, luksusowy hotel. Tyle że takiej sytuacji musimy się nastawić na dłuższy dojazd w inną część kraju – lecz można poznać wtedy różne ciekawe miejsca i pospędzać fajnie weekendy w przyjemnym hotelu.
Porada numer pięć. Pamiętaj, że cena w dużej mierze będzie zależała nie tylko od dnia tygodnia, w którym się rezerwuje lecz także od okresu roku. Duża część hoteli jest skłonnych udzielić nam rabatu, kiedy stoją puste. Wizja, że możesz wybrać konkurencyjny hotel skłania bowiem właścicieli hotelu do upustów które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Jeżeli masz możliwość regulować wyjazd pod względem czasu i miejsca koniecznie musisz sprawdzić, które hotele kiedy będą miały niższe obłożenie. Na przykład zimą na Pomorzu nie jest tłoczono.
Z mojego globtroterskiego doświadczenia wynika jednoznacznie, że – przestrzegając jedynie 5 powyższych prostych zasad, średnio co trzeci hotel, jaki udaje mi się odwiedzić, pozwala mi zaoszczędzić do 30% budżetu. W każdym przypadku planowanie zaczynało się od gruntownego przejrzenia informacji i hotelu w necie…. Niejednokrotnie trafiałam na obiekt w dobrym standardzie, do tego z dobra obsługą i przepięknie położony i bardzo dobrą domowa kuchnię. Więcej o mnie